02.03 Учні Ліцею «МИР» долучилися до проекту «Арт-піаніно»

Проект реалізується в межах Міжнародного музичного фестивалю Art&Piano: грай яскраво / KharkivMusicFest-2018, що буде проходити в Харкові з 14 по 29 березня.

Юні митці створюватимуть Музичного янгола. Об’єкт перетворення обраний не випадково. Він має чудову історію.

…Світло в актовій залі, де нікого немає, повсякчас мерехтить: Марку тут подобається. Він стрибками наближується до фортепіано й тисне на чорно-білі клавіші. Хлопчика цікавить музика. Першокласник створює щось таке дивне, від чого стає щасливішим.

- Що ти тут робиш, Марко? — до актової зали зайшла однокласниця.
- Марко грає! – хлопчик знов почав тиснути на клавіші фортепіано.
- Це ти сам вигадав? – здивовано запитала Катруся.
- Марко сам грає, — відповів хлопчик, посміхнувшись Катрусі.
- Молодець, дуже гарно!

Катруся заслухалася, як її однокласник перетворював власні емоції та почуття на мелодію. Здавалося, що хлопчик відчував музику так, як інші люди відчувають тепло від сонячного проміння.

Марко став відвідувати заняття в музичній студії Ліцею. Кожного дня він грав на фортепіано і розкривав йому свої таємні думки.
- Марко грає! Марко музикант! – звертався до учнів школи хлопчик, запрошуючи, щоб його послухали. Ліцеїсти йшли до зали й слухали Маркові твори. Так хлопчик почав спілкуватися з усією школою.

На весняні свята учні запросили Марка зіграти на шкільному концерті.
- Марко зіграє. Марко любить піаніно «МИРу». Там янголи, Марко зіграє янголів миру.
Ласкава Маркова музика лилася до серця кожного з учнів, кожного з вчителів, кожного з батьків. Мажорна радість перетиналася з мінорним роздумом. Слухачам здавалося, що вони розгорнули особистий щоденник Марка та прочитали, що ж коїться у незвичного хлопчика в душі. Чому незвичного? Бо він був першою дитиною з аутизмом у школі.
Піаніст закінчив грати. Підвівся. Подякував. Зал аплодував стоячи.

Марко зачаровано дивився на це, тому що кожний звук від плескоту долонь нагадував йому дощ влітку, який він так полюбляв. Так діти і дорослі стали для хлопчика частинкою його композиції, до якої він вклав свого власного янгола.

Через музику та піаніно Марко знайшов шлях до контакту з суспільством, а суспільство зрозуміло його.
Зараз хлопчик навчається за кордоном, але фортепіано пам’ятає його тонкі та довгі пальці, його вишукану та найщирішу композицію – «Янголи миру»…

Зрозуміло, що з етичних обставин ми змінили ім‘я хлопця. А саме те піаніно буде перетворене на Музичного янгола, який візьме участь у фестивалі.