24.11 День пам’яті жертв голодомору

Напередодні Дня пам`яті жертв голодоморів до Ліцею завітав Андрій Володимирович Кись, судово-медичний експерт Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи.

Андрій Володимирович відомий своїми дослідженнями голородомору в Україні 1932-1933 років (1934 за версією експерта). Як судово-медичний експерт він ґрунтовно довів, що Голодомор — був спланованим злочином влади проти багатонаціонального народу України.

«Цікаво було почути справжнього судово-медичного експерта. Як я розумію, саме вони мають інструменти для збору інформації про злочин, на базі якої потім приймається вирок. Те, що ми сьогодні почули, не знайдеш в інтернеті, але ж ця інформація дуже важлива. А ще після лекції у меня з’явилися суто біологічні запитання — обговоримо їх на укроках біології», — ділиться своїми думками Ігор, учень 9-класу.

«Я дуже радий, що нарешті мав можливість задати багато запитань справжньому експерту. Я цікавлюся історією та політологією. Наш диспут з Андрієм Володимировичем був зіткненням двох позицій: гуманітарія та біолога. Було приємно, що лектор підтримав мене в пошуку відповідей на мої запитання», — розповідає Костянтин, учень 10-го класу.

«У моїй минулій школі такі зустрічі, на жаль, не проводили. А тут вивчають предмети у цікавій та незвичній формі. Одна лекція — і правознавство, і історія, і біологія. Розумієш, скільки всього треба знати, аби бути освіченою людиною. І ще тут можно вільно спілкуватися, висловлювати свою думку. Але й цьому треба вчитися», — підбиває для себе підсумки зустрічі Михайло, учень 9-го класу.

«У мене все в середині тремтіло протягом лекції. Нам треба це знати і про це пам’ятати, аби, як сказав Андрій Володимирович, не мати страху і не стати на коліна. У суботу я запалю свічку пам`яті. І зроблю це усвідомлено», — висловлюється після лекції Аня, учениця 9-го класу.

Знаємо! Пам’ятаємо!